ATV Expedice Rumunsko

Maramureš a Banát

Nové termíny expedic pro rok 2024. Pořádáme také SSV expedice do oblasti Maramureš (stroje např. Can Am Maverick x3, Can Am Maverick Sport/ Trail, Polaris RZR, ..)

Pro velký zájem jsme pro vás připravili ATV expedice do nedotčené přírody Transylvánských Alp. Pojďte se s námi ponořit do hlubokých dubových lesů, nekonečných průsmyků, stezek a divokých řek překrásné rumunské oblasti Karaš-Severin (Caraş-Severin) nebo nově na pohoří MARAMUREŠ a pohoří RODNEI. Hory pokrývají asi dvě třetiny této oblasti.

ATV/ SSV OFFROAD EXPEDICE RUMUNSKO 2024 s vaší nebo zapůjčenou čtyřkolkou.

Pro skupinu až 5 – 20 účastníků.  ( expedice se koná při min. 5 účastníků)

Termíny pro rok 2024:

  • 13.4.(So) – 20.4.(So) – ATV/SSV Expedice severní Rumunsko – volné místa
  • 18.5.(SO) – 25.5.(SO)  – ATV Expedice Banát – obsazeno
  • 21.9.(SO) – 28.9.(SO) – ATV/SSV Expedice severní Rumunsko – volné místa
  • 12.10.(SO) – 19.10.(SO) – ATV/ SSV Expedice severní Rumunsko – volné místa

Odjezd z ČR v sobotu / neděli odpoledne, příjezd do Rumunska další den po obědě. 5 dní ježdění a v sobotu / neděli ráno odjezd směr ČR.

Možnost nakládky strojů a účastníků na trase: Semily-> Hradec Králové-> Olomouc/Svitavy-> Brno-> Břeclav-> Bratislava. Jiné místo mimo trasu 12 Kč/km.

další jarní nebo podzimní termíny a případná změna termínů na dotaz!
Jiné termíny než výše uvedené, domlouváme s účastníky individuálně!!

Při volném termínu je možné datum termínů přizbůsobit!!

Co vše zajistíme a je v ceně?

  •  Transport vaší čtyřkolky ( možnost až 15 ks) více čtyřkolek na domluvě
  • Osobní dopravu (možnost využít vlastní dopravu)
  • Ubytování s polopenzí (snídaně a večeře)
  • Průvodce, který zná terén, takže nebudete trávit dlouhé hodiny blouděním
  • Případné drobné opravy zajistíme přímo ve vesnici nebo městě

Poznámka:
Benzín si každý učastník hradí sám. Trasy jsou navrženy tak, že si každý den dotankujeme nádrž u benzínové pumpy. Doporučujeme 5l kanystr.

Jak expedice probíhá?

Většinou v neděli (pátek nebo dle domluvy), takže 1. den,  čtyřkolky naložíme na trailer a vyrazíme směr Rumunsko ( naše místa jsou vzdálené cca 1000 km). Oblast Banát je na jihozápadu Rumunska na hranici se Srbskem s přirozenou hranicí Dunaje. Oblast Maramureš a Rodna je naopak na severu Rumunska u hranice s Ukrajinou.

Obvykle příjížďíme na místo k večeru. Ubytování v Banátu je v malebné horské vesnici téměř odříznuté od okolní civilizace. Naopak ubytování v Maramureš je v penzionu s veškerým zazemím, odkud se vyráží do hor.

Denní program: po snídani obvykle okolo 10. hodině vyjíždíme. Pak už jen užívaní rumunské přírody v sedle čtyřkolky. Obvykle je návrat okolo 18 hod., ale vše záleží na délce trasy.

Ubytování?

Ubytování v Banátu je v klasickém rumuském domu u našich přátel , k dispozici máme několik domů. Ubytování v oblasti Maramureš je v pěkném penzionu s velkým zázemím. Každý má svoji koupelnu a záchod a pokoje jsou většinou po dvou až třech lidech. O bezpečí vašich miláčku nemusíte mít starost, všechny stroje jsou na uzavřeném dvoru. Snídaně a večeře jsou, co se do velikosti týče, královské a vše čerstvé a domácí.

Jaký je rozdíl mezi Banátem a Maramureš?

Expedice v Banátu jsou méně náročné. Pohybujeme se mezi českými vesnicemi a krajina je zde nádherná a terén méně náročný. Načerpáte tu atmosféru našich krajanů, uvidíte všechny zajímavosti oblasti, ochutnáte místní speciality a večer posedíte v místní hospůdce. Expedice v oblasti Maramureš jsou naopak naročnější, co se týče terénu. Budeme stoupat z 500 m.n.m. až do výšky přes 2000 m.n.m. Přes den se budeme pohybovat v horách. Zažijete zde pravé rumunské salaše, pojedete po nahorních plošinách ve výšce 2000 m. V Maramureši čekejte zdolávání dlouhých výjezdů a sjezdů, koryta divokých řek, bláta a odměnou vám bude opékání obědu na vrcholku hřebenu s výhledem např. na Ukrajinu. K večeru se vracíme do penzionu, kde máme veškeré zázemí.

Co budete potřebovat?

Základní díly a nářadí:
   – Průvodce je vybaven základním nářadím v expedičním ATV:
   –  kurty s oky a háky,lano
   – stranové klíče a ořechy pro golu, velká ráčna, kleště, kladivo, šroubováky
   –  vázací drát, šrouby, matky, podložky různých velikostí, izolačka, dráty
   – kompresor, měřič tlaku, sada na defekt pneumatik

Každý sám se vybaví

(sebou v ATV), doporučujeme:

– Klíč na svíčky, 1x svíčka
– Manžeta, variátorový řemen, pojistky, 5l kanystr

Doporučujeme 6-ti platnové pneumatiky Pitbull Growler. Určitě byste se měli seznámit s vaším strojem ( olej, voda, pojistky).

Jaké oblečení?

Rumunské hory jsou nevyspytatelné, takže určitě je vhodné si vzít kvalitní motocyklové oblečení, chrániče, samosřejmostí je přilba a motocrossové/ ATV boty.

Ceny pro sezónu 2024 :

ATV expedice oblast Banát – 25 000 kč/ osoba s vlastní čtyřkolkou !!!!

ATV expedice pohoří Maramureš a Rodnei – 25 000 kč/ osoba s vlastní čtyřkolkou !!!!

V případě vlastní dopravy cena 20 000 Kč.

SSV expedice pohoří Maramureš a Rodnei – 22 000 Kč/ 1 osoba+ 1 stroj s vlastní dopravou. V případě posádky dvou osob cena 35 000 Kč.

Zabezpečení dopravy Vašich SSV na dotaz.

Cena zahrnuje: dopravu, ubytování 6 nocí, snídaně a večeře, průvodce.

Expedice se zapůjčenou čtyřkolkou – cena 45 000 Kč/ osoba se zapůjčenou čtyřkolkou!!!! Cena nezahrnuje DPH, PHM, oblečení, pojištění stroje (zákazník je povinen uhradit veškeré náklady na opravu při poškození stroje). Vratná kauce na zapůjčenou čtyřkolku 50 000 Kč. Více info na tel.

Pár videí a fotek na ukázku:

 

Více informací a rezervace:

nejlepší cesta je telefonicky na čísle: 602 240 803, 605 272 589
nebo email jakemoto@seznam.cz